COVID-19 LIVE όλες οι εξελίξεις

ΔΗΜΟΦΙΛΗΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Χαμός με τη Μαρία Σάκκαρη: Έφαγε απίστευτο βρισίδι από την αντίπαλό της! (Βίντεο)

Μια ακόμη εύκολη νίκη για τη Μαρία Σάκκαρη, όχι, όμως, χωρίς απρόοπτα, καθώς η σημερινή αντίπαλός της αποδείχτηκε ιδιαίτερα… αθυρόστομη!

Ειδικότερα, ενώ παιζόταν το όγδοο γκέιμ του πρώτου σετ, στην πρεμιέρα της Σάκκαρη στο τουρνουά της Οστράβα στην Τσεχία, η 26χρονη πρωταθλήτριά μας στο τένις κατάφερε να κάνει το πρώτο «μπρέικ» του αγώνα (4-3) και να φτάσει κοντά στο 1-0, κάτι που, δικαίως, πανηγύρισε έντονα. Αυτό, ως φαίνεται, δεν άρεσε καθόλου στη Λετονή Γιέλενα Οσταπένκο, η οποία την έβρισε, φωνάζοντας «f@ck you b!tch» («άντε γ***σου σκύλα»)!

Η Σάκκαρη έτρεξε αμέσως στον διαιτητή για να διαμαρτυρηθεί, εκείνος, όμως, της είπε πως δεν άκουσε τίποτα, κάτι που επανέλαβε και η κομισάριος του αγώνα, με αποτέλεσμα η 24χρονη Λετονή τενίστρια να αποφύγει τις συνέπειες.

Η Μαρία Σάκκαρη κέρδισε, πάντως, με 2-0 σετ (6-4, 6-2) και προκρίθηκε στον αυριανό προημιτελικό, όπου θα αντιμετωπίσει τη Ρωσίδα Παβλιουτσένκοβα ή την Τσέχα Μαρτίντσοβα. Πλέον βρίσκεται πολύ κοντά στο Top-10 της παγκόσμιας κατάταξης, ενώ έχει ουσιαστικά εξασφαλισμένη τη συμμετοχή της στα ΑΤΡ Finals, που θα διεξαχθούν στη Σενζέν της Κίνας.