COVID-19 LIVE όλες οι εξελίξεις

ΑΘΛΗΤΙΚΑΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

‘Ναυμαχία’ στον Θερμαϊκό! Με τρείς ‘τορπίλες’ ο ΠΑΟΚ βύθισε τους Τούρκους της Μπεσίκτας και πέρασε στα Play-Off του Ch. League!

Ο ΠΑΟΚ με 3 «τορπίλες» στο πρώτο ημίχρονο «βύθισε» τους Τούρκους της Μπεσίκτας στα νερά του Θερμαϊκού και πέρασε στα play off του Champions League, κερδίζοντας τελικά με 3-1.

Μάλιστα στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου έχασε και πέναλτι, το οποίο θα έδινε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Θεσσαλονίκης και οι δύο ομάδες έχασαν ευκαιρίες,

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Ο ΠΑΟΚ σε ένα εξαιρετικό πρώτο μέρος υπήρξε καταιγιστικός και προηγείται 3-1 της Μπεσίκτας, ενώ έχασε και πέναλτι.
41′ Πιάνει το πέναλτι του Άκπομ ο Ντεστάνογλου!

Ο Σίλβα Σόουζα ανέτρεψε τον Άκπομ που θα εκτελέσει το πέναλτι

40′ Πέναλτι κερδίζει ο ΠΑΟΚ

37′ Σέντρα του Λενς από τα δεξιά, προβολή του Λαρίν από το ύψος του πέναλτι και η μπάλα στα δίχτυα του Ζίβκοβιτς

37′ ΓΚΟΛ! Η Μπεσίκτας μειώνει

34′ Σουτ του Ν’Κούντου άουτ

Απίθανος ΠΑΟΚ σε μισή ώρα παιχνιδιού! Ο Άκπομ πέρασε στον Τζόλη, αυτός έκανε την μπαλιά στον Πέλκα, ο οποίος προ κενής εστίας έγραψε το 3-0

30′ Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ! Ο ΠΑΟΚ φτάνει στο 3-0

24′ Ωραία πάσα του Πέλκα στον Άκπομ, αυτός από αριστερά έκανε το γύρισμα στον Τζόλη, ο οποίος από κοντά έκανε το 2-0 για τον ΠΑΟΚ!

24′ Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ! Ο ΠΑΟΚ φτάνει στο 2-0!

23′ Εκτέλεση φάουλ του Λενς άουτ

22′ Κίτρινη στον Μιχαηλίδη

15′ Κεφαλιά του Πέλκα, εύκολα ο Ντεστάνογλου

Ο Χρήστος Τζόλης είναι μόλις 18 ετών, 6 μηνών και 26 ημερών. Έγινε ένας από τους νεότερους παίκτες στην ιστορία του ΠΑΟΚ, που σκοράρει σε ευρωπαϊκό αγώνα!

Ο ΠΑΟΚ πέτυχε τον στόχο του, να μπει νωρίς μπροστά στο σκορ!

11′ Κίτρινη στον Ν’ Σακάλα

10′ Εκτέλεση φάουλ, η μπάλα κόντραρε στο τείχος του ΠΑΟΚ κι έχουμε κόρνερ για την Μπεσίκτας, που μπλόκαρε ο Ζίβκοβιτς.

Ο ΠΑΟΚ ανοίγει το σκορ από νωρίς με τον Τζόλη, ο οποίος έτρεξε στον Αμπέλ Φερέιρα. Ο Σβάμπ βρήκε τον Γιαννούλη, ο οποίος τροφοδότησε τον 18χρονο για το 1-0

7′ Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ! Ο ΠΑΟΚ κάνει το 1-0!

5′ Σουτ του Ν’ Κουντού, άουτ

4′ Αδύναμο σουτ του Τζόλη, εύκολα μπλοκάρει ο γκολκίπερ της Μπεσίκτας

4′ Ο Γιαννούλης μπήκε ωραία στη περιοχή από τα αριστερά, αλλά η πάσα του ήταν άσχημη και χάθηκε η ευκαιρία

Δείτε το 1-0 του ΠΑΟΚ