COVID-19 LIVE όλες οι εξελίξεις

ΑΘΛΗΤΙΚΑΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Τσιτσιπάς: Εκνευρίστηκε με θεατή που παρίστανε τη… μέλισσα – “Δεν έχει ξανασυμβεί στην καριέρα μου”

Ο Έλληνας τενίστας ήταν φανερά εκνευρισμένος με τη συμπεριφορά του συγκεκριμένου θεατή και ζήτησε την απομάκρυνσή του από το γήπεδο.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς εμφανίστηκε ενοχλημένος με ένα θεατή, ο οποίος παρίστανε την… μέλισσα, κατά τη διάρκεια του αγώνα του με τον Μπέντζαμιν Σέλτον.

Παράλληλα, ο Τσιτσιπάς είπε στον διαιτητή: “Είναι η πρώτη φορά στην καριέρα μου, που συμβαίνει αυτό”.

Ο Τσιτσιπάς κατάφερε να πάρει δύσκολα την πρόκριση για τον επόμενο γύρο του Σινσινάτι, καθώς επικράτησε 2-0 σετ του Αμερικανού αντιπάλου του. Ο Έλληνας τενίστας πήρε τα δυο σετ με 7-6 και 7-6, σε μια ώρα και 43 λεπτά. Στον επόμενο γύρο θα συναντήσει τον Χούμπερτ Χούρκατς, ο οποίος νίκησε 2-1 σετ (5-7, 6-3, 6-3) τον Μπόρνα Τσόριτς.